رله و حفاظت

سیستم های حفاظتی مورد نیاز در شبکه های فشار قوی

وظيفه سيستم حفاظت آن است كه هر جزء از شبكه الكتريكي كه دچار خطا يا اتصالي شده را دركمترين زمان ممكن از مدار خارج سازد، به شكلي كه احتمال خطر از بين رفته و كوچكترين بخش از شبكه الكتريكي مجزا گردد. همين امر در شرايط بهره‌‌برداري غيرعادي نيز صادق است. سيستم‌هاي حفاظتي نقش اساسي در ايمني، پايداري و قابليت اطمينان سيستم برق‌رساني را عهده‌دار بوده و از شروع يا گسترش دامنه خسارت ناشي از خطاهاي مختلف جلوگيري مي‌نمايند. همچنين عملكرد مناسب و انتخابي سيستم حفاظتي باعث كاهش سطح خاموشي مي‌شود چرا كه حداقل ناحيه‌اي را كه براي رفع عيب كافي است از شبكه جدا نموده و باعث تداوم برقرساني به قسمتهاي ديگر شبكه مي‌شود. اجزاء اصلي يك سيستم حفاظتي شامل رله‌ها، ترانسهاي جريان و ولتاژ و كليدها هستند كه اختلال يا عدم كاركرد صحيح هر يك از اين اجزاء باعث عملكرد نادرست سيستم حفاظتي مي‌گردد. در اين ميان رله‌ها وظيفه شناسايي خطا را برعهده داشته و مهمترين جزء سيستم حفاظتي مي‌باشند كه در این مقاله مورد بررسي قرار مي‌گيرند.

دانلود مقاله به زبان اصلی

————————————————————————————————–

هندبوک نرم افزار حفاظتی شرکت ABB

هندبوک زیر مربوط به شرکت ABB یکی از بزرگترین شرکت های در زمینه برق فشار قوی می باشد. در این هندبوک خطاهای حفاظتی مورد بررسی قرار گرفته و همچنین تجهیزات مورد استفاده در بحث حفاظت مورد بررسی قرار می گیرد.

  دانلود با زبان اصلی

————————————————————————————————–

هندبوک حفاظتی شرکتAlstom

هندبوک زیر مربوط به شرکت آلستوم ( Alstom ) یکی از بزرگترین شرکت های در زمینه برق فشار قوی می باشد. در این هندبوک خطاهای حفاظتی مورد بررسی قرار گرفته و همچنین تجهیزات مورد استفاده در بحث حفاظت مورد بررسی قرار می گیرد.

 

دانلود با زبان اصلی

————————————————————————————————–

هندبوک حفاظتی شرکتAREVA

هندبوک زیر مربوط به شرکت AREVA یکی از بزرگترین شرکت های در زمینه برق فشار قوی می باشد. در این هندبوک خطاهای حفاظتی مورد بررسی قرار گرفته و همچنین تجهیزات مورد استفاده در بحث حفاظت مورد بررسی قرار می گیرد.

 

دانلود با زبان اصلی

————————————————————————————————–

کاتالوگ رله های حفاظتی شرکت زیمنس ( SIEMENS )

شرکت زیمنس یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده رله های حفاظتی می باشد. این شرکت در سال ۱۸۴۷ توسط ارنست فون زیمنس در شهر برلین تاسیس شد. امروزه شرکت زیمنس در زمینه تولید مخابراتی و نورپردازی، لوازم خانگی، انواع قطار، تجهیزات تولید برق، سیستم‌های خودکارسازی، تجهیزات پزشکی و سامانه‌های اعلام حریق فعالیت می‌کند.عملیات شرکت زیمنس به چهار بخش اصلی انرژی، صنعتی، پزشکی و زیرساخت‌های شهری تقسیم می‌شود. هم‌اکنون شمار کارکنان زیمنس بالغ بر ۳۶۰ هزار نفر می‌باشد، که در ۱۹۰ کشور جهان اشتغال دارند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ، آلمان قرار دارد. در سال ۱۹۱۹ شرکت زیمنس با همکاری دو شرکت دیگر به طور مشترک شرکت اوسرام OSRAM بنیان نهادند و در سال ۱۹۲۳ شرکت‌های فرعی و زیر مجموعه آن در ژاپن تأسیس گشت.

 

دانلود کاتالوگ به زبان اصلی

————————————————————————————————–

    برخی از کارفرمایان ما: